/ RENO-VL-15W-MCCT-2FT
RENO-VL-15W-MCCT-2FT
RENO-VL-15W-MCCT-2FT
https://www.renolighting.com/web/image/product.template/2523/image_1920?unique=4442d0c
ORDER NO # R32012
SERIES: STILETTO
24" Vanity Bar Light
15W | Selectable CCT 30/35/40 | 120V | Black Finish
  • Reno Collection
  • Size
  • Power (W)
  • Color Temperature (K)
  • Lumens
  • Voltage (V)
  • CRI
  • Beam Angle (Degree)
  • Operating Temperature
  • Dimmable
  • Lifespan (Hours)
  • Finish
  • Box QTY
  • Shipping Dimensions
This combination does not exist.
Please contact the agent for Quotation.
Brandark.png
BrandETL.png
Branddamp.png
Brandicon-multi-cct.png
Brandweb-triac.png
Brand5Y.png
Specifications
Reno Collection
ARK
Size
2ft
Power (W)
15W
Color Temperature (K)
30/35/4000K
Lumens
1,200 lm
Voltage (V)
120V
CRI
>80
Beam Angle (Degree)
120°
Operating Temperature
-4°F to 104°F (-20°C to 40°C)
Dimmable
TRIAC Dimming
Lifespan (Hours)
50,000hrs
Finish
Black
Box QTY
10
Shipping Dimensions
25" x 10.5" x 18.5" - 20lbs
Specifications
ARK
2ft
15W
30/35/4000K
1,200 lm
120V
>80
120°
-4°F to 104°F (-20°C to 40°C)
TRIAC Dimming
50,000hrs
Black
10
25" x 10.5" x 18.5" - 20lbs