/ RENO-A19-5.5W-850-1
RENO-A19-5.5W-850-1
RENO-A19-5.5W-850-1
https://www.ca.renolighting.com/web/image/product.template/1783/image_1920?unique=1e314fb
ORDER NO # R22003
SERIES:
A19 A-Type Bulb
5.5W | 550LM | 5000K | 120V | ECO fees may apply |
  • Reno Collection
  • Lamp Type
  • Lamp Base
  • Power (W)
  • Color Temperature (K)
  • Lumens
  • Voltage (V)
  • Beam Angle (Degree)
  • Operating Temperature
  • Dimmable
  • Lifespan (Hours)
  • Box QTY
  • Shipping Dimensions
This combination does not exist.
Please contact the agent for Quotation.
Brandprime.png
BrandUL.png
Brandweb-dimming-icon.png
Brand3Y.png
Specifications
Reno Collection
PRIME
Lamp Type
A19
Lamp Base
E26
Power (W)
5.5W
Color Temperature (K)
5000K
Lumens
550lm
Voltage (V)
120V
Beam Angle (Degree)
330°
Operating Temperature
-4°F to 113°F (-20°C to 45°C)
Dimmable
Yes
Lifespan (Hours)
25,000hrs
Box QTY
100
Shipping Dimensions
13.5" x 10.75" x 10.5" - 8lbs
Documents
Spec Sheet
Specifications
PRIME
A19
E26
5.5W
5000K
550lm
120V
330°
-4°F to 113°F (-20°C to 45°C)
Yes
25,000hrs
100
13.5" x 10.75" x 10.5" - 8lbs